معرفی و بررسی انیمه حمله به تایتان‌‌ها

Sunday، ۱۰ Amordaad ۱۴۰۰

داستان کلی انیمه حمله به تایتان‌ها

ارن یگر پسری که با خواهر خوانده‌اش میکاسا آکرمن و بهترین دوستش آرمین آرلت در منطقه شیگانشینا نزدیک دیوار ماریا زندگی می‌کرد. ماریا بیرونی‌ترین دیوار از بین سه دیوار بود و گفته می‌شد که در خارج از این دیوارها، همه انسان‌ها توسط تایتان‌ها کشته شده‌اند.

در اوایل انیمه حمله به تایتان، دو تایتان با نام‌های تایتان غول ‌پیکر و تایتان زره پوش، به منطقه شیگانشینا و دیوار ماریا نفوذ کردند و تایتان‌های دیگر نیز وارد شهر شدند و تلفات سنگین باعث عقب‌نشینی مردم به دیوار میانی، یعنی دیوار رز شدند. مادر ارن یکی از قربانیان حمله تایتان‌ها بود. پدر ارن، گریشا، نیز در آن زمان ناپدید شده بود، و ارن تنها خاطرات مبهم از او و کلید انبار خانه آنها را به یاد می‌آورد.

ارن که از دست دادن مادرش توسط تایتان‌ها خشمگین شده بود، تصمیم گرفت تک‌تک تایتان‌ها را از طریق عضویت داوطلبانه در هنگ اکتشافی تایتان‌ها از بین ببرد. میکاسا و آرمین نیز او را در این راه همراهی کردند.

بااین‌حال اولین مواجه ارن با تایتان‌ها بسیار فاجعه است که در نهایت توسط یکی از همان تایتان‌ها بلعیده می‌شود ولی به‌طرز معجزه‌آسایی خود نیز تبدیل به تایتان می‌شود و این شروع هیجان‌انگیز این انیمه پربیننده است.

تایتان‌ها چگونه موجوداتی هستند؟

اولین سؤالی که ممکن است در ذهن بینندگان انیمه حمله به تایتان‌ها به وجود آید این است که تایتان‌ها چگونه موجوداتی هستند؟ تایتان‌ها «آنتاگونیست‌ها» عناصر اصلی این انیمه به حساب می‌آیند. این موجودات به‌طور معمول 15 متر طول دارند. آنها نژادی غول پیکر و شبیه به انسان هستند که گمان می‌رود برای اولین بار 107 سال پیش دیده شده و نسل بشر را به‌سرعت از بین می‌برند. در حقیقت، تیتان‌ها از سرزمینی ناشناخته و دورتر از دیوارها متولد شده‌اند. تایتان‌ها هیچ هوشمندی ندارند، انسان‌ها را می‌بلعند و از همه بدتر، به نظر می‌رسد که این کار را برای لذت انجام می‌دهند نه برای تأمین منبع غذایی.

آن ها در ذات انسان خفته‌اند. مشخص نیست که تایتان‌ها در ابتدا از کجا آمده‌اند. انسان‌ها با تزریق سرم تایتان قادر هستند تا به این موجودات تبدیل شوند. زمان تزریق تا تبدیل شدن به تایتان بسیار کوتاه است اما فوری نیست. تیتان‌ها اغلب مانند انسان‌های اولیه به نظر می‌رسند، اما ماده‌ها با تبدیل شدن به تایتان ویژگی‌های زنانه خود را از دست می‌دهند.

تمام تایتان‌های شناخته شده

در این بخش به بررسی کامل هر یک از 11 تایتان این انیمه خواهیم پرداخت چراکه هر یک از آن ها ویژگی‌های خاص خود را دارند پس در ادامه با ما همراه باشید.

تایتان‌های خالص

بیشتر تایتان‌های انیمه تایتان‌های خالص هستند. آنها موجوداتی بدون مغز هستند که فقط می‌خواهند انسان را ببلعند.

تایتان‌های غیر عادی

این نوع تایتان‌ها بسیار نادر هستند. آنها دارای میزان مشخصی از هوش بوده و رفتارهای غیرعادی از خود نشان می‌دهند. این تایتان‌ها فقط به مراکز استراتژیک حمله می‌کنند و نسبت به انسان‌های اطراف خود بی‌توجه‌اند. سرعت حرکت این تایتان‌ها بسیار بالاست و برخی از آن ها توانایی صحبت کردن نیز دارند.

تایتان‌های شیفتر

تایتان‌های شیفتر اصطلاحاً به تایتان‌هایی نسبت داده می‌شود که قدرت یکی از 9 تایتان بنیادی را در اختیار دارند. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی توانایی‌های هریک بپردازیم.

تایتان بنیان گذار کیست؟

تایتان بنیان گذار اولین تایتان با قابلیت خلق و کنترل سایرین است و با فریاد خود قادر است افکار و بدن مردم یمیر را به کنترل خود در آورد. این تایتان با نام‌های تایتان مادر و نیز تایتان مختصات نیز نامیده می‌شود.

تایتان زرهی

تایتان زرهی 15 متر طول دارد. این تایتان دارای پوششی ضخیم و سخت در سراسر بدن خود است که از آن در برابر حملات خارجی مانند توپ، شمشیر و سلاح‌های دیگر محافظت می‌کند و تنها را شکست این تایتان ضربه به مفاصل پشت گردن است که فاقد صفحات محافظی است.

قدرت تایتان ارن

تایتان ارن یا تایتان جنگجو می‌تواند خاطرات وارثان گذشته و آینده را ببیند و از این قابلیت برای مبارزه در راه آزادی استفاده کند.

تایتان غول پیکر

تایتان غول پیکر می‌تواند انرژی تولید شده در حین تبدیل خود را کنترل کرده و اثرات مختلفی ایجاد کند. تایتان غول پیکر همچنین توانایی بی‌نظیری در کنترل بخار ساطع شده از بدن خود دارد که می‌تواند حملات نزدیک به خود را بسوزاند و دفع کند.

تایتان چکش جنگ کیست؟

تایتان چکش جنگ، قادر است گوشت خود را سخت کرده و سلاح‌ها و ساختارهای مختلفی ایجاد کند. این تایتان از طریق یک کابل گوشتی می‌تواند از راه دور کنترل شود.

تایتان مؤنث

تایتان مؤنث از توانایی جنگی بالایی برخوردار است. او می‌تواند قسمت‌هایی از پوست خود را برای دفاع یا حمله سخت کند. او همچنین می‌تواند تایتان‌های خاص را با فریاد خود احضار کند.

تایتان جانور

تایتان جانور بسته به وراث خود می‌تواند ظاهر حیوانی متفاوتی داشته باشد. این تیتان توانایی تخریب در پرتاب دارد و همچنین می‌تواند گوشت خود را سخت کند.

تایتان ارابه

تایتان ارابه چهار دست و پا حرکت می‌کند و از ثبات بسیار بالایی برخوردار است که به کاربر اجازه می‌دهد تا مدت‌زمان طولانی در فرم تایتان باقی بماند. این تایتان سرعت بسیار بالایی نیز دارد.

تایتان آواره

تایتان آواره سریع‌ترین تایتان شیفتر است و با چنگال و دندان‌های سخت تقریباً توانایی تخریب هر چیزی را دارد.

شخصیت‌های انیمه حمله به تایتان‌ها

مشخصات شخصیت های انیمه حمله به تایتان ها:

اروین اسمیت

قد 188 متر ، وزن 96 تاریخ تولد 14 اکتبر، لژیون گشت فرمانده کل سپاه

لیوایی آکرمن (پرطرف‌دارترین شخصیت انیمه حمله به تایتان‌ها)

سن 34 سال، قد 160 متر، وزن 65 متولد 25 دسامبر لژیون گشت سرجوخه

هانجی زوئه

چند سال جوانتر از لیوایی آکرمن قد 170 و وزن 60 تاریخ تولد 5 سپتامبر

سایر شخصیت های حمله به تایتان ها:

خطر اسپویل حمله به تایتان ها

این بخش شامل بررسی برترین سکانس‌های انیمه حمله به تایتان‌ها خواهد بود؛ بنابراین اگر این انیمه را نگاه نکرده‌اید بهتر است این قسمت را مطالعه نکنید.

معرفی 4 سکانس پر طرف‌دار انیمه حمله به تایتان‌ها

در این بخش به پرطرف‌دارترین سکانس‌های این انیمه از نظر اوتاکو‌ها خواهیم پرداخت.

فصل یک - قسمت یک: سقوط شیگانشیا

قسمت اول انیمه حمله به تایتان‌ها بی‌نقص کار می‌کند. در این قسمت اطلاعات اولیه و لازم در مورد دیوارها و شرایط حاکم بر جهان را دریافت خواهیم کرد و با شخصیت اصلی داستان که تمایل زیادی به عضویت در ارتش و دیدن جهان خارج دارد آشنا خواهیم شد؛ دیوارها.

در ادامه می‌بینیم که تایتان غول پیکر به‌طور ناگهانی به دیوار حمله می‌کند و آن را می‌شکند و مردم توسط تایتان‌های کوچک زنده‌زنده بلعیده می‌شوند. در این میان شخصیت اصلی داستان با مرگ مادرش توسط تایتان خندان روبه‌رو می‌شود. این حادثه همچنین انگیزه بیشتری در ارن یگر برای انتقام از تایتان‌ها ایجاد می‌کند.

فصل دوم - قسمت هفتم: مبارزه نزدیک

قسمت هفتم مانند الماس کمیاب در میان قسمت‌های دیگر فصل دوم است. به‌خصوص که نبرد ارن، جدا از هیجان‌انگیز بودن، همان چیزی است که همه می‌خواهند. نبردی که نه برای بشریت، بلکه برای انتقام در جریان است. اگر حافظه شما کمک کند، ارن پس از احساس خیانت توسط راینر و برتولت، بسیار عصبی می‌شود و نسخه تایتان خود را صدا می‌زند.

فصل سوم - قسمت 16: بازی عالی

به دنبال حوادث اخیر، آرمین فرماندهی را بر عهده گرفت، اما اوضاع به‌حدی پیچیده است که او نمی‌داند چه کاری باید انجام دهد. با وجود تبدیل شدن به نسخه تایتان، ارن یگر نتوانست کاری از پیش ببرد و به خواسته خود نزدیک نشد. تایتان غول پیکر و میمون نیز با پرتاب سنگ‌ریزه‌هایی باعث قتل‌عام ارتش شدند، به‌طوری‌که تنها چیزی که در این قسمت نمی‌بینیم "امید" برای نجات بشریت است.

با شروع یک حمله انتحاری سوار بر اسب برای منحرف کردن حواس تایتان میمون، این قسمت به اوج خود می‌رسد. عملیاتی که به‌منظور هموارسازی راه لیوای برای نزدیک شدن به تایتان میمون طراحی شده است. به تصویر کشیدن سربازانی که امیدی به آینده و بقای آنها نیست احساسات هر مخاطبی را جریحه‌دار می‌کند.

فصل سوم - قسمت 20: آن روز

اطلاعات زیادی به دلیل رؤیایی که ارن یگر از پدرش در طول قسمت بیستم می‌بیند، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. به‌عنوان ‌مثال، او دریافت که در این مدت و برخلاف گفته‌های قبلی، انسان‌های خارج از دیوار نه‌تنها ناپدید نشده‌اند، بلکه به شکل تمدن‌های پیشرفته به زندگی خود ادامه داده‌اند. همچنین به بسیاری از سؤالات در مورد چگونگی پیدایش تایتان‌ها و همچنین نقش ارن در همه آنها پاسخ داده می‌شود.

ترسناک‌ترین قسمت ایمه حمله به تایتان‌ها

فصل سوم - قسمت نهم: حاکم دیوارها

تایتان راد ریس آن‌قدر بزرگ است که نمی‌تواند روی پاهایش بایستد و راه برود. بنابراین، او باید خود را با دستان خود روی زمین بکشد تا به دیوار برسد. در طی مدتی که راد سعی در نزدیک شدن به دیوار داشت، شخصیت‌های اصلی داستان بیکار ننشسته‌اند و در حال آماده سازی برای نابودی شاه با طراحی نقشه‌ای بی‌عیب‌ونقص هستند. پادشاهی که اکنون قصد دارد مردم خود را بکشد. سرانجام نابود می‌شود و دخترش هیستوریا بر تخت سلطنت می‌نشیند.

این تایتان و اندازه آن به‌قدری عجیب، وحشتناک و ترسناک است که تماشای قسمت نهم آن را به یک کابوس ترسناک تبدیل می‌کند؛ کابوسی که احتمالاً مدت‌ها با شما خواهد بود.

اسپویل احتمال مرگ ارن در انیمه حمله به تایتان‌ها

از یک قهرمان، ارن به دشمن اصلی این در این انیمه تبدیل شده است. وی با به دست آوردن قدرت تایتان بنیان گذار، سپاهی از تایتان‌ها را رهبری می‌کند تا همه کسانی را که از نسل مردم الدیا نیستند، به قتل برساند. با تشکیل یک لشگر پیشرو (Survey Corps) که هدف اصلی آن متوقف کردن ارن است، می‌بینیم که اوضاع به روال ارن پیش نمی‌رود و احتمال زنده ماندن او در پایان انیمه حمله به تایتان‌ها بسیار ناچیز است.

انیمه‌های مشابه اتک آن تایتان

در ادامه به معرفی تعدادی از انیمه‌های مشابه با انیمه حمله به تایتان‌ها خواهیم پرداخت.

کابانری از قلعه آهنین

درست مانند انیمه حمله به تایتان‌ها، داستان کابانری از قلعه آهنی در یک محیط محافظت شده شروع می‌شود که برای دفاع از نژاد بشر در برابر هیولاها ساخته شده است. همچنین نکته دیگری که این انیمه را به انیمه حمله به تایتان‌ها شبیه می‌کند این است که در ابتدای داستان، هیولاها می‌توانند از این موانع محافظتی عبور کرده و به محیط انسانی برسند. شخصیت اصلی داستان، دقیقاً مانند ارن، به موجودی تبدیل می‌شود که نیمی از انسان و نیمی از هیولا است.

به خواست خدا

داستان این انیمه شبیه اتک آن تایتان در سال 2027 است و در منطقه‌ای به نام اتحادیه آسیای جدید روایت می‌شود. سازمانی به نام فنریر به انسان‌ها کمک می‌کند تا از سلاح‌هایی به نام God Arcs برای مبارزه با هیولاهایی به نام آراگامی استفاده کنند.

توکیو غول

یکی از بهترین انیمه‌های مشابه اتک آن تایتان است که شخصیت اصلی داستان دقیقاً مانند ارن است، نیمی از هیولا و نیمی از انسان تشکیل شده. غول‌های موجود در این انیمه برخلاف تایتان‌ها ظاهری طبیعی دارند اما برای زنده ماندن باید از گوشت انسان تغذیه کنند. این موجودات قدرت فوق بشری نیز دارند و اگر بیش از حد هیجان‌زده یا گرسنه شوند رفتار پرخاشگرانه‌ای از خود بروز می‌دهند.

هسلینگ

این ماجرا درباره سازمانی به نام هسلینگ است ​​که شایع است وظیفه آن نابودی موجوداتی است که زندگی بشر را به خطر می‌اندازند.

ممنون که همراه لیمونی هستید و ما رو دنبال میکنید:)

لیمونی در آخر برای طرفدارای انیمه حمله به تایتان ها کلی محصول جذاب و خفن طراحی کرده که میتونید در پایین همین صفحه از اونها دیدن کنید؛

این محصولات شامل استیکر لپ تاپ انیمه حمله به تایتان ها Attack On Titans میباشد که شما میتونید برای لپ تاپ و گوشی موبایل و میز محل کارتون ازش استفاده کنید؛)

اگه انیمه باز هستی و با دنیای انیمه ها میونه ت خوبه یه سری به استیکر لپ تاپ انیمه بزن که اونجا هم کلی محصول دیگه براتون داریم:)