معرفی و نقد سریال فرندز Friends

Tuesday، ۵ Amordaad ۱۴۰۰

سریال فرندز بدون شک یکی از بهترین و جذاب‌ترین سریال‌های طنزی است که تاریخ تلویزیون به خود دیده است. این سریال به قدری جذاب تولید شده است که هر کسی را وا می‌دارد تا برای بار دوم و سوم نیز آن را تماشا کند. شخصیت‌های منحصربه‌فرد و بازی بی‌نظیر آن‌ها، داستان‌های فوق‌العاده جذاب و اتفاقات جالبی که در طول سریال رخ می‌دهد این سریال را تبدیل به یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های تلویزیونی در سراسر جهان کرده است. در ادامه به معرفی این سریال و نکاتی جالب در مورد آن می‌پردازیم. در زیر، عکس سریال فرندز را مشاهده می‌کنید.

شخصیت‌های سریال فرندز

داستان سریال فرندز، ماجراهای شش دوست است که هر روز با اتفاقات جدیدی روبرو می‌شوند و ماجراهای بسیاری را باهم تجربه می‌کنند. داستان فیلم از جایی شروع می‌شود که ریچل، یکی از دخترهای گروه و دوست قدیمی مانیکا، از مراسم عروسی خود فرار کرده و در کافه معروف سنترا پارک با دوستان مانیکا آشنا می‌شود.

ریچل با بازی جنیفر آنیستون

ریچل دختری از خانواده پولدار است که پس از این ماجرا مجبور می‌شود به همراه دوستان جدید خود مستقل زندگی کند و در این راه ماجراهای خنده‌دار بسیاری را رقم می‌زند. او که علاقه بسیاری به دنیای مُد دارد، پس از تجربه‌های ناموفق در زمینه یافتن شغل، سرانجام به شغل مورد علاقه خود رسیده و به‌عنوان دستیار فروشنده و سپس فروشنده مشغول به کار می‌شود.

دکتر راس با بازی دیوید شویمر

دکتر راس برادر بزرگ‌تر مانیکا و یکی دیگر از شخصت‌های اصلی سریال فرندز است که در طول داستان فیلم عاشق ریچل شده و در مسیر عشق قدیمی خود به ریچل، با اتفاقات عجیب و غریب بسیاری روبرو می‌شود. نکته جالب دیگر در مورد راس، رشته تحصیلی و شغلی اوست. راس در زمینه فسیل‌شناسی فعالیت دارد و خود این ماجرا به اندازه بسیار زیادی بر جنبه طنز داستان می‌افزاید. راس در طول داستان سریال فرندز سه ازدواج ناموفق را تجربه می‌کند و خود این طلاق‌ها نیز ابزاری برای شوخی‌های گوناگون دوستانش در طول سریال می‌شود.

مانیکا با بازی کورتنی کاکس

مانیکا، خواهر راس در سریال فرندز است و با اخلاق منحصربه‌فرد خود و به خاطر کمال‌طلبی‌ها والبته حسادت­هایش، نقش جذابی در سریال دارد. مانیکا در انتهای فصل هفتم سریال فرندز، پس از اینکه در گذشته یک رابطه عاطفی ناموفق را تجربه کرده بود، با چندلر ازدواج می‌کند.

چندلر با بازی متیو پری

چندلر یکی از پسرهای گروه است که همه او را به شوخی‌های بی‌شمار و مسخره‌اش در سریال فرندز می‌شناسند؛ شوخی‌هایی که در عین ساده و مسخره بودن موجب طنز بسیار زیادی می‌شود. یکی از نکات جالب در مورد چندلر، مشخص نبودن شغل او در طول سریال است؛ این قضیه دست‌مایه شوخی دوستانش نیز می‌شود. چندلر که در طول سریال موفق به برقراری رابطه‌های عاشقانه موفق نمی‌شود، در نهایت با مانیکا ازدواج می‌کند.

فیبی با بازی لیزا کودرو

از نظر بسیاری از بینندگان این سریال، فیبی جالب‌ترین شخصیت داستان است. ماساژوری غیرقابل پیش‌بینی و عجیب که با رفتارهای مرموز خود نقشی منحصر‌به‌فرد در سریال فرندز بازی کرده است. فیبی مادر خود را در کودکی به دلیل خودکشی از دست داده است و در نقش یک بی‌خانمان داستان را شروع می‌کند.

جوییی تریبیانی با بازی مت له بلانک

بدون شک طنزترین و شوخ‌ترین نقش در سریال فرندز به جویی می‌رسد. جویی علاقه بسیار زیادی به دختر و غذا دارد و همین قضیه موجب می‌شود که در طول سریال اتفاقات بسیار خنده‌داری را رقم بزند. جویی از ابتدا تا انتهای فیلم سعی دارد در شغل خود که بازیگری است به موفقیت و نقش‌های بزرگی برسد، اما هیچ‌گاه در این کار موفق نمی‌شود. شوخی‌های جویی با دخترها جزو بهترین صحنه‌های خنده‌دار سریال فرندز است.

بازیگر زن سریال فرندز

علاوه بر بازیگران اصلی سریال، بازیگرهای دیگری نیز در این سریال هستند که تا انتهای داستان گاه به گاه آن‌ها را مشاهده می‌کنیم. همسر سابق راس و همچنین زن سابق چندلر، دو مورد از بازیگران زن سریال فرندز هستند که پس از 6 دوست اصلی سریال، نقش پررنگی در سریال و اتفاقات آن دارند.

بن در سریال فرندز

همان‌طور که گفته شد، راس در این سریال سه بار ازدواج می‌کند که هر سه به طلاق منجر می‌شوند. اولین ازدواج راس با کارول است. بعد از سال‌ها زندگی مشترک، راس متوجه می‌شود که کارول همجنسگراست و آنها نمی‌توانند به زندگی مشترک خود ادامه دهند. حاصل این ازدواج، بن پسر مشترک راس و کارول است. پسری بور و زیبا که دوستان راس نیز علاقه بسیار زیادی به او دارند.

حقایق سریال فرندز

سریال فرندز در طول چند سال دستخوش تغییراتی شده است و حقایق جالبی در مورد آن وجود دارد. یکی از این حقایق تغییر زوج اصلی داستان از جویی و مانیکا به راس و ریچل است؛ در اصل قرار بود جویی و مانیکا نقش زوج اصلی داستان را بازی کنند اما این اتفاق نیفتاد و ماجرا تغییر کرد.

نام سریال نیز مانند خود سریال، داستان عجیبی دارد. این سریال در ابتدا با هفت قسمت و با نام دیگری ساخته شد. پس از آن، شبکه NBC امتیاز آن را خریده و نام آن را تغییر داد. نام سریال به Friends like us و سپس به Six of us تغییر کرد. در نهایت چند روز قبل از پخش قسمت اول، اسم نهایی سریال به فرندز (Friends) تغییر یافته و با همین نام به روی آنتن رفت.

دیالوگ‌های سریال فرندز

بسیاری از دیالوگ‌های سریال فرندز در میان بینندگان این سریال محبوب ماندگار شده است. از معروف‌ترین دیالوگ‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد، جمله How you doing? از جویی است که برای برقراری ارتباط با دخترها همیشه از آن استفاده می‌کند.

زوج‌های سریال فرندز

در میان داستان طنز فرندز، ماجراهای عاشقانه بسیاری نیز روی می‌دهد. شاخص‌ترین زوج این سریال، راس و ریچل هستند که در نهایت به عشق خود نسبت به یکدیگر، اعتراف می‌کنند. معروف‌ترین ازدواج این سریال نیز مربوط به ازدواج چندلر و مانیکا است که جزو معدود ازدواج‌های موفق سریال است!

افسردگی بعد از سریال فرندز

سریال فرندز در 10 سری 24 قسمتی تولید شده است. بینندگان این سریال به قدری با داستان‌ها و شخصیت‌های آن مأنوس می‌شوند که پس از اتمام سریال، ممکن است دچار افسردگی شوند. هر شخصی که این سریال را می‌بیند، پس از دیدن آخرین قسمت سریال دلتنگ ماجراها و شخصیت‌های زیبای آن می‌شود. بازیگران فرندز یک دوره ۱۰ ساله را در کنار هم با ماجراهای این سریال می‌گذارنند. بعد از پایان سریال، تماشاگر حس می‌کند که یک دوران به آخر رسیده است.

اعتیاد به سریال فرندز

معمولا سریال‌های طولانی که کیفیت بالایی داشته باشند، بینندگان را دچار نوعی اعتیاد می‌کنند. کمتر کسی است که همه قسمت‌های این سریال را تهیه کرده باشد و بتواند به صورت تک قسمتی آن را تماشا کند. معمولا پس از چند قسمت اول همه می‌خواهند تا جایی که می‌توانند این سریال را به صورت پشت سر هم مشاهده کنند.

اعتیاد بازیگر سریال فرندز

جالب است بدانید متیو لانگفورد که نقش چندلر را در سریال فرندز بازی کرده است، در سال 1997 یک دوره ترک اعتیاد یک ماهه را گذارنده است. او در سال‌ 2001 نیز به دلیل اعتیاد به متادون، شیشه و الکل دوره ترک اعتیاد و توانگری را تجربه کرده است.

همین جا اضافه کنم، اگر دلتان برای سیتکام تنگ شده و دلتان می‌خواهد سریالی درباره داستان بازیگری سریال سیتکامی که در گذشته روی اوج بوده اما اکنون که دیگر از مد افتاده، می‌خواهد به هر طریقی که شده دوباره به اوج برگردد، حتما سریال بوجک هورسمن را تماشا کنید. این سریال فوق العاده است و مطمئن باشید بعد از دیدن آن دیدتان به زندگی برای همیشه تغییر خواهد کرد ( در ضمن حواستان باشد که سریال Bojack Horseman با کسی شوخی ندارد و یکهو ممکن است نفستان را ببرد! از بس که حرف هایش سنگین و بدون تعارف است)

اگر می‌خواهید با این سریال بیشتر آشنا شوید به مقاله ما که درباره بوجک هورمسن در لیمونی موجود است حتما سر بزنید.

خلاصه قسمت آخر سریال فرندز

در انتها به عنوان خلاصه قسمتی از سریال فرندز به خلاصه قسمت آخر آن می‌پردازیم. سریال فرندز در خانه مانیکا، جایی که همیشه در آن جمع می‌شدند و کلید آن را داشتند تمام می‌شود. در قسمت پایانی، ریچل از سفر به فرانسه منصرف می‌شود و به پیش راس و دوستانش برمی‌گردد. در نهایت نیز مانیکا و چندلر به خانه جدید خود در خارج از شهر نقل مکان می‌کنند. در آخرین صحنه، دوستان در حالی که همدیگر را در آغوش دارند از این آپارتمان خارج می‌شوند و با این صحنه سریال تمام می‌شود.

به‌عنوان سخن پایانی، به معرفی فیلم سینمایی فرندز می­پردازیم؛ در این فیلم بازیگران سریال دوباره پس از 20 سال دور هم جمع شده و به مرور خاطرات پرداخته ­اند که در نوع خود بسیار جالب و تماشایی است.

استیکر سریال فرندز

خب خب حالا یه سورپرایز خیلی خفن و دلچسب برای طرفدارای این سریال بینظیر داریم:)

کلی استیکر لپ تاپ فرندز برای شما لیمونی های عزیز آماده کردیم که از لینک زیر میتونید ببینید و انتخاب کنید:

سوالات پرتکرار سریال فرندز

چرا ساخت سریال فرنزد Friends متوقف شد؟

طبق گفته‌های تهیه کننده سریال فرنزد، دلیل اصلی توقف این سریال بزرگ شدن شخصیت های این سریال بود. و بیش از این گذر عمر دیگر کشش ساخته شدن داستان‌هایی که برای سن آن‌ها دیر شده مناسب نبود

خرید استیکر سریال فرنزد از کجا مطمئن است؟

می‌توانید استیکر های لپ تاپ سریال فرندز را از لیمونی تهیه کنید. چون اولا خودشون فرنزد رو خیلی دوست دارن و با وسواس زیادی طرح ها رو انتخاب می‌کنن. و دوما کیفیت استیکرهاشون شاهکاره